Lepsza praca z Redmine

5 rzeczy, które umilą Ci pracę z Redmine

Podsumujmy szybko to, co już wiemy: Redmine jest rewelacyjnym narzędziem, który pozwala nam zarządzać projektami i przepływem pracy. Umożliwia też śledzenie błędów, realizacji zadań, postępów i gromadzenie wiedzy, która może okazać się przydatna podczas realizacji obecnego i kolejnych projektów.

Oto kilka tipów, które dodatkowo umilą Wam pracę na Redmine. 

Zmiana szablonu

Domyślna skórka może być zmieniona. Każdy z nas ma inny gust, więc personalizacja motywu zwiększa nasz poziom zadowolenia z jego wykorzystania. TU znajdziecie listę przykładowych, dostępnych skórek.

Instalacja pluginów

Redmine niejedno ma imię – narzędzie to u każdego może wyglądać i funkcjonować inaczej, ponieważ zależnie od projektu czy też specyfiki projektu, zainstalować można pluginy (których jest sporo ponad.. 600!), ułatwiające i usprawniające pracę. Nieco inne pluginy przydadzą się w małych projektach czy w zespołach liczących mniejszą ilość osób, inne, jeśli z Redmine korzysta duża firma, zarządzająca kilkoma lub nawet kilkunastoma dużymi projektami jednocześnie.

Skrócone menu do edycji zadań

Jeśli klikniecie prawym przyciskiem myszy najeżdżając na zadanie na liście, uzyskujecie skrótowe menu. W ten sposób bez wchodzenia w zagadnienie możecie zmienić m.in. jego status, typ, priorytet czy to, do kogo jest przypisany. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Redmine - prawy przycisk

Wybaczcie nam nazwy zadań 😉

Tworzenie wielokrotnego sprintu projektu przy użyciu projektu nadrzędnego

Jedna wersja Redmine może być używana do tworzenia różnych sprintów dla twoich projektów. Jedynym problemem jest to, że trudno jest radzić sobie z wieloma projektami w tym samym czasie. Rozwiązaniem jest utworzenie projektu nadrzędnego, który będzie zawierał wszystkie twoje projekty. Sprinty zostaną utworzone i udostępnione wszystkim podprojektom poprzez aktywację opcji udostępniania, która pozwala na udostępnienie wersji innym projektom, aby problemy z tych innych projektów mogły zostać przypisane do udostępnionych wersji. Oszczędzi nam to sporo pracy.

Integracja z komputerem

Oprogramowanie (bezpłatne) RM Client pozwala na integrację komputera (dla Mac jak i Windows) z Redmine. Ułatwia śledzenie czasu pracy i kontrolę przebiegu zadań, bez konieczności ciągłego przeglądania powiadomień.

No votes yet.
Please wait...