Dodawanie ról w projekcie Redmine

Dodawanie ról w projekcie i ich edycja

Odpowiednie określenie i dodawanie ról w projekcie to jedno z podstawowych zadań w zarządzaniu nim. W każdej chwili do projektu można kogoś dodać, jak i usunąć. W zależności od tego, jaka jest jego rola w projekcie, ma on dane uprawnienia do wprowadzania zmian. Część z owych uprawnień zdefiniowaliśmy już przy ustawieniach przepływu pracy.

Domyślnie dla każdego projektu tworzone są role Managera, Reportera i Dewelopera. Są też użytkownicy Anonimowi oraz Bez roli.

Dodawanie ról w projekcie

Klikając w przycisk z błyskawicą w prawym górnym rogu możemy zobaczyć raport uprawnień, a więc podgląd wszystkich uprawnień, jakie przysługują danej roli. Poniższy zrzut ekranu pokazuje nam fragment takiego raportu. Im więcej jest ról, tym bardziej ów raport będzie rozbudowany.

Dodawanie ról w projekcie

Obok przycisku do raportowania znajduje się przycisk, pozwalający na dodanie zupełnie nowej roli. Na podstawie ról i przypisanych im uprawnień system definiuje uprawnienia.

W naszych rolach domyślnych Manager posiada wszelkie możliwe uprawnienia w projektach. Widzi wszelkie wydarzenia i zagadnienia (również prywatne), może zarządzać wszystkimi rolami i uczestnikami.

Dodawanie ról w projekcie

Deweloper

Widzi tylko wydarzenia i zagadnienia nie prywatne. Nie ma możliwości zarządzania użytkownikami. Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, możliwości edycji poszczególnych pól ma mocno ograniczone.

Dodawanie ról w projekcie

Jeszcze bardziej ograniczone są możliwości Reportera, Użytkowników Bez Roli i Anonimowych.

Dodawanie ról w projekcie

Dodawanie ról w projekcie

Dodawanie ról w projekcie

 

Oczywiście przedstawione uprawnienia są DOMYŚLNYMI – jako administratorzy projektu możemy je rozszerzać lub zmniejszać.

Tworzenie nowej roli odbywa się analogicznie do pozostałych. Zależnie od tego, w jakim celu powoływana jest nowa rola, przypisujemy jej konkretne uprawnienia.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *