Przydatne Pluginy Redmine

Przydatne Pluginy Redmine – część I

Niewątpliwą zaletą Redmine jest jego elastyczność. Pozwala on nie tylko na konfigurację różnych poziomów dostępu czy zarządzanie kilkoma projektami naraz. Różnorodne moduły i ustawienia pozwalają na dokładne dopasowanie narzędzia do potrzeb naszej firmy. Oferuje niezwykle użyteczne funkcje, a co więcej – można go w trybie bieżącym dopasowywać do zmieniającej się sytuacji. Przedstawiamy Wam pluginy Redmine, które naszym zdaniem są zdecydowanie najbardziej przydatne. Szczegółowo opiszemy je Wam w oddzielnych artykułach.

Agile Plugin

Jest jedną z najbardziej zalecanych wtyczek, przekształcających Redmine w sprawny system zwinnego zarządzania projektami. Wtyczka pozwala na przenoszenie zagadnień z jednego statusu na drugi za pomocą przeciągania i opuszczania we właściwej kolumnie. Chcesz przypisać komuś zadanie? Łapiesz je i przeciągasz – tak, to takie proste. Wtyczka Agile w znaczny sposób upraszcza planowanie Sprintów i monitorowanie postępów.

Redmine Checklist Plugin

Ta mała wtyczka pozwala nam na tworzenie i modyfikację list kontrolnych. Po jej instalacji łatwo i sprawnie zarządzać można mniejszymi zadaniami w ramach danego projektu. Plugin ten jest prosty i wydajny. Pozwala też na sortowanie list według różnych priorytetów.

Progressive Project List Plugin

Pracując w metodologii Scrum musimy śledzić, w którym miejscu sprintu w danym momencie jesteśmy. Ta wtyczka ułatwia to śledzenie, przez wyświetlanie paska postępu pod tytułem projektu. W miarę wykonywania kolejnych zadań, pasek jest wypełniony występującymi w odpowiednich proporcjach kolorami. Kolor jasny oznacza procentową ilość zadań do wykonania, ciemniejszy – zadania już wykonane.

Timelog Timer

Prosty, ale bardzo przydatny plugin jednofunkcyjny. Pozwala dokładnie określić czas przeczytania i rozpoczęcia pracy nad zadaniem, bez używania w tym celu timerów zewnętrznych. Daje nam to zdecydowanie dokładniejszy i rzeczywisty czas, jaki był potrzebny do wykonania danego zadania w  Redmine. Użytkownicy podkreślają jego wygodę i przewagę nad ręcznym rejestrowaniem czasu.

AgileDwarf

Jest to wtyczka przydatna zwłaszcza wtedy, gdy masz spory zespół i kilka projektów. Po instalacji plugin implementuje metodologię zwinną, która opiera się na wstępnym szacunku każdego zadania w godzinach, nie w punktach. Dodaje też wówczas trzy zakładki do nawigacji: sprint, zadania oraz wykresy. Pozwalają one na strategiczne rozplanowanie i przeglądanie codziennych zadań. Wtyczka pozwala na wizualne przedstawienie wielu informacji dotyczących statusu projektu –  w szczególności na dostrzeżenie punktów problematycznych. Jest to świetny plugin, polecany jednak bardziej zaawansowanym użytkownikom.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *