Przydatne Pluginy Redmine

Przydatne Pluginy Redmine – część I

Niewątpliwą zaletą Redmine jest jego elastyczność. Pozwala on nie tylko na konfigurację różnych poziomów dostępu czy zarządzanie kilkoma projektami naraz. Różnorodne moduły i ustawienia pozwalają na dokładne dopasowanie narzędzia do potrzeb naszej firmy. Oferuje niezwykle użyteczne funkcje, a co więcej – można go w trybie bieżącym dopasowywać do zmieniającej się sytuacji. Przedstawiamy Wam pluginy Redmine, które naszym zdaniem są zdecydowanie najbardziej przydatne. Szczegółowo opiszemy je Wam w oddzielnych artykułach.

Agile Plugin

Jest jedną z najbardziej zalecanych wtyczek, przekształcających Redmine w sprawny system zwinnego zarządzania projektami. Wtyczka pozwala na przenoszenie zagadnień z jednego statusu na drugi za pomocą przeciągania i opuszczania we właściwej kolumnie. Chcesz przypisać komuś zadanie? Łapiesz je i przeciągasz – tak, to takie proste. Wtyczka Agile w znaczny sposób upraszcza planowanie Sprintów i monitorowanie postępów.

Redmine Checklist Plugin

Ta mała wtyczka pozwala nam na tworzenie i modyfikację list kontrolnych. Po jej instalacji łatwo i sprawnie zarządzać można mniejszymi zadaniami w ramach danego projektu. Plugin ten jest prosty i wydajny. Pozwala też na sortowanie list według różnych priorytetów.

Progressive Project List Plugin

Pracując w metodologii Scrum musimy śledzić, w którym miejscu sprintu w danym momencie jesteśmy. Ta wtyczka ułatwia to śledzenie, przez wyświetlanie paska postępu pod tytułem projektu. W miarę wykonywania kolejnych zadań, pasek jest wypełniony występującymi w odpowiednich proporcjach kolorami. Kolor jasny oznacza procentową ilość zadań do wykonania, ciemniejszy – zadania już wykonane.

Timelog Timer

Prosty, ale bardzo przydatny plugin jednofunkcyjny. Pozwala dokładnie określić czas przeczytania i rozpoczęcia pracy nad zadaniem, bez używania w tym celu timerów zewnętrznych. Daje nam to zdecydowanie dokładniejszy i rzeczywisty czas, jaki był potrzebny do wykonania danego zadania w  Redmine. Użytkownicy podkreślają jego wygodę i przewagę nad ręcznym rejestrowaniem czasu.

AgileDwarf

Jest to wtyczka przydatna zwłaszcza wtedy, gdy masz spory zespół i kilka projektów. Po instalacji plugin implementuje metodologię zwinną, która opiera się na wstępnym szacunku każdego zadania w godzinach, nie w punktach. Dodaje też wówczas trzy zakładki do nawigacji: sprint, zadania oraz wykresy. Pozwalają one na strategiczne rozplanowanie i przeglądanie codziennych zadań. Wtyczka pozwala na wizualne przedstawienie wielu informacji dotyczących statusu projektu –  w szczególności na dostrzeżenie punktów problematycznych. Jest to świetny plugin, polecany jednak bardziej zaawansowanym użytkownikom.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...